پاسخ مارکا به سوالات فرهیختگان

خبر

روبیو: ایران شانس صعود داشت/ برابر اسپانیای زخمی بد شانس بودید

نویسنده جوان روزنامه مارکا در اخرین روزهای جام جهانی 2018 روسیه به سوالات خبرنگار فرهیختگان از طریق درگاه آنلاین مارکا پاسخ داد و ایران را در یکی از بخشهای مهم نوشته‌های خود، مستحق صعود به مرحله حذف دانست.

– در هیاهوی جام جهانی شاید پاسخگویی به سوالات خاص سخت باشد، در ره حال مهمترین سوال این است که نظرتان درباره بازیهای ایران چه بوده است، احتمالا به خاطر اسپانیا، بازی های ایران را به خوبی به یاد دارید.

– آلبرتو روبیو: بله باید بازی های ایران را آنالیز می کردم و اتفاقا برای من جذاب و خاص بود، خیلی مهم بود که چه کسی از طرف مارکا مسئول پیگیری بازی های ایران باشد، می دانید چه می گویم، مثلا اگر یکی از سردبیرها این کار را انجام می داد، چندان حوصله پرداختن به جزئیات را نداشت اما من حتی از دوست ایرانی خود در مسکو خواستم برخی خبرهای رسانه های ایران را برای من ترجمه کند.

– نقطه ضعفی از فوتبال ایران در رسانه های ایران پیدا کردید که به درد جنگ روانی اسپانیا بخورد؟

– آلبرتو روبیو: نه هرگز وضعیت اسپانیا پس از اخراج لوپتگی انقدر اسفناک شده بود که دیگر به دنبال جنگ روانی با تیم دیگر نبود و تنها به حفظ وضعیت موجود خودش فکر می کرد، اسپانیا زخمی بود و ایران مقابل این اسپانیای زخمی، بدشانس.

– بهترین تیم جام جهانی چه تیمی بود؟

– آلبرتو روبیو: مطمئن باشید نام فرانسه را نخواهم آورد، البته که تیم خوبی بود و در کل مستحق قهرمانی هم به نظر می رسید اما به نظر من بهترین تیم جام، بلژیک بود، یک تیم بود واقعا یک تیم.

– آیا متهم اصلی ناکامی اسپانیا شخص فلورنتینو پرس است؟

– آلبرتو روبیو: به نظر من پاسخ سوالتان را خودتان نوشته اید، معلوم است که پرس مقصر است و در ردیف اول ایستاده اما خود روبیالس هم متهم است، بحث ساده ای نیست، رئیس فدراسیون فوتبال نباید اخرین فردی باشد که متوجه می شود سرمربی تیم ملی از دستش رفته و دیگر چاره ای جز اخراجش ندارد.

– سوال آخر این که آیا امکان دارد، چند بازیکن مهم ایران راهی فوتبال باشگاهی اسپانیا شوند؟

– آلبرتو روبیو: به نظر من دلالان و مدیربرنامه ها در این بین بسیار تاثیرگذار هستند، خیلی از آسیایی ها در جریان جام جهانی راهی انگلیس شده اند و معلوم است که دلالان درباره بازیکنان ایرانی و عربی و آسیای شرق دور با انگلیس راحت تر مذاکره می کنند اما امکانش وجود دارد، مثلا باشگاه هایی مثل کادیس، مالاگا، لوانته، والنسیا و حتی اوساسونا که سابقه داشتن ستارگان ایرانی را داشته، دوست دارند بازیکنان مهم ایرانی را داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *